Над сто килограми марихуана пронајдени во пловен објект на Охридското Езеро

Од:

Над сто килограми марихуана била откриена утрово во пловен објект на брегот на Охридското Езеро, во близина на регионалниот пат Охрид – Струга кај местото викано „Рампа“.

Стефан Димоски, портпаролот на СВР Охрид појасни дека дрогата била откриена и запленета во координирана акција на припадници на СВР – Охрид со службеници од Одделението за прекуграничен криминал странци и реадмисија – Регионален центар за гранични работи „Запад“ при Бирото за јавна безбедност.

Настанот е документиран од страна на увидна екипа на СВР Охрид, а по собирање на доказниот материјал во координација и по насоки на ОЈО Струга ќе биде поднесена кривична пријава против лица за кои полицијата има сознанија дека се сторители на делото.

Би можело да ве интересира

Четиринаесет тони амфетамин запленети од страна на италијанската полиција

А1он

Пандемијата во Канада го зголеми бројот на смртни случаи од предозирање

А1он

УНОДЦ: Пандемијата ја зголемува илегалната трговија со дрога

Ана Ололовска

Oбвинителен акт за актерката Стојановска и Будисављевиќ, се гонат за купување, пренесување и продавање на дрога

Кристијан Ландов

Голтнал марихуана пред приведување од полицајци, други двајца приведени поради кокаин

Ана Ололовска

Кај жител на Илинден пронајдени марихуана и амфетамин

Ана Ололовска