Пронајдена марихуана, приведени три лица

Од:

Вчреа попладне околу 16 часот на булеварот „Словенија“ во Скопје од страна на полициски службеници од Единицата за интервентна полиција сопрено е патничко моторно возило „пежо“ со прилепски регистарски ознаки, управувано од 23-годишниот Д.Р., а како сопатници Х.Ч. на 17-годишна возраст од Скопје и Д.Д. на 20-годишна возраст од Прилеп, информира МВР.

dobivaj vesti na viber

При преглед во возилото пронајдена е марихуана и лицата се приведени. По документирање на случајот ќе биде поднесена соодветна пријава.

Би можело да ве интересира

МВР: Комплетно ја поддржуваме слободата на говорот и таквата пракса продолжува и во иднина

А1он

ВИДЕО: Спасовски и Брнз на оперативно-тактичка вежба на МВР и амбасада на САД

Ана Ололовска

Kривична пријава за „Поднесување лажни докази” и „Злоупотреба на службена положба и овластување“

Ана Ололовска

Пронајдена дрога во Тетово, приведено едно лице

Ана Ололовска

Кривична пријава против 43-годишна жена од Кочани за лихварство

Ана Ололовска

Приведени тројца разбојници, одземеното вратено кај сопственикот

Ана Ололовска