Пронајден пиштол, приведено лице од Визбегово

Од:

Приведен е човек кај кој е пронајден пиштол во Визбегово, информираат од Министерството за внатрешни работи.

dobivaj vesti na viber

„Денеска (21.01.2022) полициски службеници од Одделот за криминалистичка полиција- Сектор за недозволена трговија со дрога, оружје и опасни материи, СВР Скопје- Оперативен тим потраги и Единица за интервентна полиција го приведоа М.Р. (38) од Визбегово. При извршен преглед кај него е проинајден пиштол со две рамки со вкупно 34 куршуми калибар 9мм. По документирање на случајот, против М.Р. ќе биде поднесена кривична пријава поради сторено кривично дело по член 396 од КЗ“, велат од МВР.

Би можело да ве интересира

Неколку повредени во пожар во хотел во Скопската чаршија

Ана Ололовска

29-годишна девојка падна од зграда во Охрид

Ана Ололовска

Казнет скопјанец кој со „опел корса“ се движел низ Градски парк

Ана Ололовска

Пронајден пиштол, приведено едно лице

Ана Ололовска

Приведен крадец во центарот на Скопје

Ана Ололовска

Пронајдена дрога при контрола на угостителски објекти во Скопје

Ана Ололовска