Пронајден пиштол, приведено едно лице

Од:

Вчера вечер, во 21.20 часот во Скопје од полициски службеници од Единицата за интервентна полиција при СВР Скопје е лишен од слобода 20-годишниот М.О. од Скопје, кај кого е пронајден пиштол „Застава“ 7.62 мм со рамка со пет куршуми 7.62 мм за кој не поседувал дозвола, извести МВР.

По документирање на случајот ќе следи соодветен поднесок.

Би можело да ве интересира

Приведено лице за доиздржување на затворска казна

Ана Ололовска

Приведен скопјанец за издржување затворска казна

Ана Ололовска

Приведено лице од Скопје за издржување затворска казна

Ана Ололовска

Приведен криминалец баран со потерница за казна затвор од три години

А1он

Претрес во Неготино, пронајдени стебла канабис, приведено едно лице

А1он

Полицијата работи, но за пет убиства од минатите три години во Скопје сторителите не се откриени

Кристијан Ландов