Промоција на книгата „Прирачник за биоетика и холокаустот“

Од:

Во Меморијалниот центар на холокаустот на Евреите од Македонија денеска ќе биде промовирана книгата „Прирачник за биоетиката и холокаустот“, од авторите Теса Челуш и Џефри Брамер.

По промоцијата ќе се одржи и трибина „Биоетиката и холокаустот“.

На настанот ќе се обратат директорот на Фондот на холокаустот на Евреите од Македонија Горан Садикаријо, деканот на Филозофскиот факултет при УКИМ Ратко Дуев, како и промоторите на книгата Дејан Донев и Ана Фрицханд.

Би можело да ве интересира

Патувачка изложба „Патот на Сефардите“ во Велес

Рускиот амбасадор Баздникин: Светот да се спротивстави на секој чин на ксенофобија и антисемитизам

Ана Ололовска

Исламска држава апелира на своите борци да напаѓаат Евреи

Драган Поповски

Холандскиот премиер се извини на евреите

А1он

Курти: Холокаустот да се помни вечно, Албанците знаат како е да си прогонуван од власти и држави

Ана Ололовска

Мизрахи: Холокаустот да биде потсетник и никогаш повеќе да не бидеме сведоци на такви злосторства

Ана Ололовска