Промоција на апликација за паметни телефони за улогата на полицијата за време на избори

Од:

Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски заедно со шефот на Мисијата на ОБСЕ во Скопје, амбасадорот Клеменс Која денеска ќе го посетат Центарот за обука во Идризово.

Спасовски и Која ќе присуствуваат на промоција на апликација за паметни телефони „Улогата на полицијата за време на избори“.

Би можело да ве интересира

Алијанса за Албанците тврди дека момчиња превезувале дрога во возило на полициски инспектор

Возач удрил во пешак па побегнал

Татјана Ташкова

Кривична пријава против двајца прилепчани, кај кои се запленети 9.900 капсули „трамадол“

Приведен полски државјанин кај кого се пронајдени фотографии од АП Криволак

Вчера казнети повеќе од 130 возачи

Кривична пријава за скопјанец за незаконско поседување пиштол