Променливо време со дожд и во наредните денови

Од:

Во следните денови времето ќе биде променливо облачно со сончеви периоди. Во попладневните часови ќе има локална појава на нестабилност со пороен дожд и грмежи, особено во вторник, соопшти УХМР.

Минималната утринска температура ќе се спушти до три, а максималната дневна ќе достигне 26 степени.

Би можело да ве интересира

УХМР: Нестабилно време со пороен дожд и грмежи во четврток и петок

Променливо облачно време, наместа нестабилно со пороен дожд и грмежи

Најмногу дожд во Охрид во изминатите 24 часа

Променливо облачно и нестабилно со пороен дожд и грмежи

Облачно со повремен дожд и ретки грмежи

Најмногу дожд на Попова Шапка во изминатите 24 часа