Променливо облачно време со пороен дожд во попладневните часови

Од:

Времето денеска ќе биде променливо облачно, од пладневните часови нестабилно, на повеќе места со пороен дожд, грмежи и засилен ветер.

dobivaj vesti na viber

Локално ќе има поинтензивни процеси во форма на невреме со пообилен дожд за кратко време, силен ветер и услови за појава на град.

Минималната температура ќе биде во интервал од 12 до 20, а максималната од 25 до 32 степени.

Во Скопје променливо облачно, попладне нестабилно со пороен дожд, грмежи и засилен ветер.

Во делови од котлината ќе има услови за краткотрајно невреме. Минималната температура ќе се спушти до 17, а максималната ќе достигне 29 степени.

До среда времето на повеќе места ќе биде нестабилно со пороен дожд и грмежи, а в четврток и в петок ќе има изолирана појава на нестабилност.

Локално процесите ќе бидат поинтензивни во форма на невреме со пообилен дожд, силен ветер, електрични празнења и појава на град, информираат од УХМР.

Би можело да ве интересира

Денеска облачно со дожд, на планините снег

Времето денеска ќе биде променливо облачно со слаб локален дожд

Денеска променливо време со локален дожд, на планините снег

Денеска нестабилно време со пороен дожд и грмежи

Утринава облачно време со магла, попладне повремен дожд

Денеска облачно и врнежливо