Променливо облачно со повремени врнежи од дожд и со слаб до умерен јужен ветер

Од:

Времето ќе биде променливо облачно со повремени врнежи од дожд, локално врнежите ќе бидат поројни проследени со ретки грмежи.

Ќе дува слаб до умерен ветер од јужен правец.

Минималната температура ќе биде во интервал од 4 до 10, а максималната ќе достигне од 11 до 18 степени.

Во Скопје променливо облачно со повремени врнежи од дожд и со слаб до умерен јужен ветер.

Минималната температура ќе се спушти до 8, а максималната ќе достигне до 16 степени.

Под влијание на циклонска активност во текот на следнава седмица ќе се задржи променливо облачно време со повремени врнежи од дожд со променлив интензитет.

Би можело да ве интересира

Претпладне сончево, попладне краткотраен пороен дожд

За викендов и наредната недела претпадне сончево, нестабилно во попладневните часови

Претпладне сончево, попладне локален пороен дожд

Променливо облачно со локален пороен дожд, грмежи и ветер

Oблачно и свежо со повремен дожд

Горан Наумовски

Денеска променливо облачно и посвежо со врнежи од дожд