Променливо облачно со локален пороен дожд, грмежи и ветер

Од:

Времето денеска ќе биде променливо облачно со сончеви периоди. Попладне претежно во западните и северните делови ќе има локална појава на нестабилност со пороен дожд, грмежи и засилен ветер. Минималната температура ќе биде во интервал од 6 до 10, а максималната ќе достигне од 16 до 21 степен Целзиусов.

Во Скопје ќе биде променливо облачно со сончеви периоди. Попладне во делови од котлината ќе биде нестабилно со краткотраен пороен дожд, грмежи и засилен ветер. Минималната температура ќе се спушти до 10, а максималната ќе достигне до 20 степени.

Утре времето ќе биде посончево и потопло. Од недела ќе преовладува променливо облачно време со повремени врнежи од дожд, а од понеделник на повеќе места се очекува да биде нестабилно со пороен дожд, грмежи и засилен ветер.

Би можело да ве интересира

Од утре до средината на следната седмица на повеќе места нестабилно со пороен дожд и грмежи

ВИДЕО: Интензивен пороен дожд и грмежи во Тетово и Скопје

Предраг Петровиќ

УХМР: Попладне повторно врнежи, претпазливост на места каде се очекуваат поинтензивни врнежи од дожд

УХМР: Утре повремен пороен дожд и грмежи, особено во источните делови

Променливо облачно и нестабилно со пороен дожд и грмежи

УХМР: Нестабилно време со пороен дожд и грмежи во четврток и петок