Променливо облачно, попладне со услови за дожд и грмежи

Од:

Времето денеска ќе биде променливо облачно, попладне ќе има локален развој на нестабилна облачност со пороен дожд, грмежи и засилен ветер.

dobivaj vesti na viber

Минималната температура ќе биде во интервал од 12 до 20, а максималната ќе достигне од 28 до 34 степени. УВ=7.

Во Скопје променливо облачно, попладне во делови од котлината ќе има услови за пороен дожд и грмежи. Минималната температура ќе се спушти до 18, а максималната ќе достигне до 34 степени.

Од утре до среда под влијание на нестабилна воздушна маса времето ќе биде променливо облачно и нестабилно на повеќе места со пороен дожд и грмежи.

Локално процесите ќе бидат поинтензивни во форма на невреме со пообилен дожд, силен ветер, силни електрични празнења и појава на град.

Би можело да ве интересира

Времето денеска ќе биде променливо облачно со слаб локален дожд

Денеска променливо време со локален дожд, на планините снег

Денеска нестабилно време со пороен дожд и грмежи

Утринава облачно време со магла, попладне повремен дожд

Денеска облачно и врнежливо

Денеска променливо облачно, попладне краткотраен дожд