Променливо облачно и нестабилно со пороен дожд и грмежи

Од:

Времето денеска ќе биде променливо облачно и нестабилно со пороен дожд и грмежи.

Локално ќе има услови за појава на невреме со интензивен пороен дожд, силен ветер и изолирана појава на град.

Минималната температура ќе биде во интервал од 9 до 15, а максималната ќе достигне од 21 до 27 степени.

Во Скопје ќе биде променливо облачно и нестабилно со пороен дожд и грмежи.

Во делови од котлината ќе има услови за појава на краткотрајно невреме со интензивен пороен дожд, силен ветер и изолирана појава на град.

Минималната температура ќе се спушти до 14, а максималната ќе достигне до 25 степени.

Во следните денови ќе се задржи топло време, а во попладневните часови наместа ќе биде нестабилно со пороен дожд и грмежи.

Локално ќе има услови процесите да бидат поинтензивни во форма на краткотрајно невреме со интензивен пороен дожд, силен ветер и изолирана појава на град.

Би можело да ве интересира

УХМР: Нестабилно време со пороен дожд и грмежи во четврток и петок

Променливо облачно време, наместа нестабилно со пороен дожд и грмежи

Најмногу дожд во Охрид во изминатите 24 часа

Облачно со повремен дожд и ретки грмежи

Променливо време со дожд и во наредните денови

Горан Наумовски

Најмногу дожд на Попова Шапка во изминатите 24 часа