Приведена 22-годишна девојка барана по потерница, кај неа пронајдени украдени предмети

Од:

Вчера вечер, во 23.45 часот на улицата „Кеј Димитар Влахов“, полициски службеници од Единицата за интервентна полиција при СВР Скопје ја лишиле од слобода 22-годишната Б.Ј. од Тетово, информира МВР.

– Таа била барана по потерница од Основен суд Тетово за издржување затворска казна и поради сомнение дека околу 23.00 часот на 17.05.2022 одзела предмет од возило на бул.„Гоце Делчев“ во Скопје, сопственост на М.Т.(48) од Скопје. Таа била приведена во Полициската станица Центар и во службен разговор со полициски службеници од ЕВР Центар и Бит Пазар го признала делото, соопшти МВР.

При преглед кај неа бил пронајден предметот, кој подоцна бил вратен на сопственикот. По целосно документирање на случајот ќе биде поднесена соодветна пријава. Денеска, таа била спроведена во Казнено-поправната установа Затвор Идризово за издржување на казната.

Би можело да ве интересира

Приведено лице за доиздржување на затворска казна

Ана Ололовска

Приведен скопјанец за издржување затворска казна

Ана Ололовска

Приведено лице од Скопје за издржување затворска казна

Ана Ололовска

Приведен криминалец баран со потерница за казна затвор од три години

А1он

Претрес во Неготино, пронајдени стебла канабис, приведено едно лице

А1он

Полицијата работи, но за пет убиства од минатите три години во Скопје сторителите не се откриени

Кристијан Ландов