Приведено лице за напад на полициски службеник во Тетово

Од:

Тетовец на 71 година е приведен во полициска станица откако нападнал полицаец. Нема информација од полицијата каде и што претходело на инцидентот.

-Околу 16:20 часот, полициски службеници на СВР Тетово го лишиле од слобода 71-годишниот тетовец С.М., кој се однесувал агресивно и физички нападнал еден од нив. Тој бил задржан во Полициската станица Тетово за целосно расчистување и документирање на случајот, по што ќе му биде изготвен соодветен поднесок, информира Марјан Јосифоски, портпарол на СВР Тетово.

Тетовската полиција бележи уште три приведувања изминатите 24 часа.

-Во текот на вчерашниот ден околу 15:45 часот приведен е и малолетник на 16 години во Непроштено. Тој одбил да се легитимира и кај него била пронајдена марихуана, што се обидел да ја фрли, информира Јосифоски.

Две лица се приведени поради прекршување на забраната за движење од 20 часот вчера до 05 часот утринава.

Би можело да ве интересира

МВР за случајот со двојните матични броеви: Проблемот постои од 1981 година, најголемиот дел од нив се поништени

Габриела Димковиќ-Мишевска

Кривични пријави против седуммина од тепачите на дете во Кочани

Жарко Настоски

Возрасни мажи го тепале детето во Кочани, мавајќи го од глава до пети, адвокатот вели дека има модрици по телото

Кристијан Ландов

Приведени две лица во Кочани при обид за тешка кражба

ВИДЕО: „Ќе ве дробам, ќе ве сечам парче по парче“ – таткото на детето од Кочани им се заканува на тепачите

Жарко Настоски

Здружението на правници Роми ги поздравува мерките на полицијата околу случајот со тепање дете во Кочани

Жарко Настоски