Приведено лице за издржување казна затвор од две години

Од:

Денеска во 12.30 часот во село Катланово, скопско, полициски службеници од Оперативен тим потраги при СВР Скопје ја лишиле од слобода 64-годишната С.А. од Kосово, со живеалиште Скопје, извести МВР.

dobivaj vesti na viber

– Таа била барана по централна потерница од Основен кривичен суд Скопје за издржување казна затвор од две години за сторено кривично дело по член 131 од Кривичниот законик, соопшти МВР.

Лицето ќе биде предадено во казнено-поправна установа за издржување на казната.

Би можело да ве интересира

Приведен бегалец од затвор баран со потерница, осуден на казна затвор над десет години

Ана Ололовска

Претрес во гостиварско, приведен дилер

Ана Ололовска

Приведен дилер во центарот на Скопје

Ана Ололовска

Приведен криумчар на мигранти

Ана Ололовска

Приведен прилепчанец баран со потерница

Ана Ололовска

(ВИДЕО) МВР уапси Пакистанец кој убил 17-годишна девојка од Грција

Горан Наумовски