Приведено лице за доиздржување на затворска казна

Од:

Денеска во 12.25 часот во населба Маџари во Скопје, полициски службеници од Оперативен тим потраги при СВР Скопје го лишиле од слобода 33-годишниот С.Ј. од Скопје, извести МВР.

dobivaj vesti na viber

– Тој бил баран со потерница по барање на Казнено-поправната установа Затвор Скопје за доиздржување на казна затво од седум месеци, а бил осуден на затворска казна од една година за сторено кривично дело 288 од Кривичниот законик, соопшти МВР.

Лицето ќе биде предадено на надлежна казнено-поправна установа.

Би можело да ве интересира

Фатен крадец при извршување на кривично дело

Ана Ололовска

Претрес во Битола, приведен дилер на хероин

Ана Ололовска

Приведен крадец во Штип, расчистени две кривични дела

Ана Ололовска

„Сканија“ со 49 мигранти излета од патот кај село Марвинци, возачот избегал

Ана Ололовска

Приведено лице од Неготино, неколку часа претходно одзело возило на скопјанец

Ана Ололовска

Приведено лице од скопско, предизвикало пожар на отворен простор

Ана Ололовска