Приведено лице во Гостивар за издржување затворска казна

Од:

Вчера, во 15.05 часот во Гостивар, полициски службеници на СВР Тетово – Одделение за внатрешни работи Гостивар го привеле 53-годишниот Ш.М. од Гостивар, извести МВР.

dobivaj vesti na viber

– За него била издадена судска наредба, со која се барал за издржување на затворска казна. Тој бил спроведен во Казнено-поправната установа Затвор Тетово за издржување на казната, соопшти МВР.

Би можело да ве интересира

Приведен прилепчанец баран со потерница

Ана Ололовска

(ВИДЕО) МВР уапси Пакистанец кој убил 17-годишна девојка од Грција

Горан Наумовски

Кривична пријава против полицаец за примање поткуп

Повисоки плати за вработените во МВР од септември

Катерина Павлова-Николовска

ВИДЕО: Приведено лицето кое оштети 18 паркирани возила на подрачјето на скопски Центар

Ана Ололовска

Поднесена кривична пријава за предизвикување на општа опасност

Ана Ололовска