Приведено лице по распишана централна потерница

Од:

Утрово, во 09.30 часот полициски службеници од Оперативен тим Потраги на подрачјето на Кисела Вода го лишија од слобода 41-годишниот Б.М. од Скопје, информира МВР.

dobivaj vesti na viber

– За него била распишана Централна потерница, а по наредба од Основен Суд Скопје 1. Тој се барал за издржување на казна затвор во времетраење од 1 година и 6 месеци во врска со чл.131 од Кривичниот законик, соопштува МВР.

Б.М. ќе биде спроведен во казнано-поправна установа за издржување на казната.

Би можело да ве интересира

Претрес во Ласкарци, пронајдено оружје

Ана Ололовска

Скопјанец го застрелал кучето на соседот

Ана Ололовска

Претрес во скопско, приведено едно лице

Ана Ололовска

Приведен крадец во Штип, одземеното вратено на сопственикот

Ана Ололовска

Приведено лице во Тетово за издржување затворска казна

Ана Ололовска

Приведен криумчар на мигранти

Ана Ололовска