Приведено лице од Скопје за издржување затворска казна

Од:

Вчера вечер, во 22.00 часот на улицата „Морава“ во Скопје, полициски службеници од Одделението за криминалистички работи Чаир го лишиле од слобода 22-годишниот Р.Е. од Скопје, извести МВР.

dobivaj vesti na viber

– Тој бил баран по потерница од Основен кривичен суд Скопје за издржување затворска казна за сторено кривично дело по член 235 од Кривичниот законик, соопшти МВР.

Лицето било предадено во Казнено-поправната установа Затвор Скопје за издржување на казната.

Би можело да ве интересира

Фатен крадец при извршување на кривично дело

Ана Ололовска

Претрес во Битола, приведен дилер на хероин

Ана Ололовска

Приведен крадец во Штип, расчистени две кривични дела

Ана Ололовска

„Сканија“ со 49 мигранти излета од патот кај село Марвинци, возачот избегал

Ана Ололовска

Приведено лице од Неготино, неколку часа претходно одзело возило на скопјанец

Ана Ололовска

Приведено лице од скопско, предизвикало пожар на отворен простор

Ана Ололовска