Приведено лице од Скопје за доиздржување на казна затвор

Од:

Денеска полициски службеници од Единицата за интервентна полиција при СВР Скопје го лишија од слобода 50-годишниот О.С. од Скопје, информира МВР.

dobivaj vesti na viber

– За него била распишана централна потерница со која се барал за доиздржување на казна затвор од 1 година и 7 месеци. О.С. ќе биде спроведен во казнено-поправна установа за доиздржување на затворската казна, соопштува МВР.

Би можело да ве интересира

Претрес во Ласкарци, пронајдено оружје

Ана Ололовска

Скопјанец го застрелал кучето на соседот

Ана Ололовска

Претрес во скопско, приведено едно лице

Ана Ололовска

Приведен крадец во Штип, одземеното вратено на сопственикот

Ана Ололовска

Приведено лице во Тетово за издржување затворска казна

Ана Ололовска

Приведен криумчар на мигранти

Ана Ололовска