Приведено лице од Неготино, неколку часа претходно одзело возило на скопјанец

Од:

Вчера попладне, во 12.30 часот на автопатот А1 полициски службеници од СВР Велес го лишиле од слобода 68-годишниот Ѓ.М. од Неготино, поради постоење на основано сомнение за сторено кривично дело „одземање на моторно возило“, извести МВР.

dobivaj vesti na viber

– Тој се сомничи дека неколку часа претходно во Скопје одзел патничко возило „шевролет авео“, со скопски регистарски ознаки, сопственост на С.А. од Скопје, соопшти МВР.

По целосно документирање на случајот против Ѓ.М. ќе биде поднесен соодветен поднесок.

Би можело да ве интересира

Остатоци од човечки скелет завиткани во крпа пронајдени покрај пруга во Ѓорче Петров

А1он

Се запали автомобил паркиран во гаража во Скопје

А1он

Акциска контрола во угостителски објекти, констатирано точење на алкохол на малолетници и други неправилности

Ана Ололовска

МВР влезе во златарниците: Одземени над 10 килограми злато поради незаконско работење

А1он

Вработени во јавно претпријатие во Ѓорче се тепале на паркинг

А1он

Кривична пријава против скопјанка за даночно затајување

Ана Ололовска