Приведено лице од Кичево за издржување на затворска казна од четири и пол години

Од:

Денеска во 11.30 часот од страна на полициски службеници од Полициска станица Кичево е лишен од слобода 35-годишниот А.К. од Кичево, информира МВР.

dobivaj vesti na viber

За него била издадена наредба од Основен суд Кичево со која се барал за издржување на казна затвор во времетраење од 4 години и 6 месеци.

А.К. ќе биде спроведен во Казнено-поправната установа Затвор Идризово за издржување на казната.

Би можело да ве интересира

Пронајдена дрога, приведен битолчанец

Ана Ололовска

МВР: Комплетно ја поддржуваме слободата на говорот и таквата пракса продолжува и во иднина

А1он

ВИДЕО: Спасовски и Брнз на оперативно-тактичка вежба на МВР и амбасада на САД

Ана Ололовска

Kривична пријава за „Поднесување лажни докази” и „Злоупотреба на службена положба и овластување“

Ана Ололовска

Пронајдена дрога во Тетово, приведено едно лице

Ана Ололовска

Кривична пријава против 43-годишна жена од Кочани за лихварство

Ана Ололовска