Приведено лице од гостиварско, затекнато при бесправна сеча на дрва

Од:

Вчера попладне во 15.20 часот во шума во атар на гостиварско Врањовце, полициски службеници од Полициското одделение – Галате го лишиле од слобода 41-годишниот И.Р. од селото Врањовце, извести МВР.

– Околу 15.20 часот на земјен пат на место викано „Црквиште“, тој бил затекнат како врши бесправна сеча на дрва. Исто така, биле пронајдени и 18 исечени стебла од дрво, кои биле предадени на Шумска полиција за понатамошна постапка, соопшти МВР.

Лицето било задржано во Полициска станица и по целосно документирање на случајот против него ќе биде поднесена соодветна пријава.

Би можело да ве интересира

ВИДЕО: Бугарски пратеник во живо пренесуваше како се бутка со македонската полиција

Анита Петровска Рајковиќ

(ФОТО) Кражба во Аеродром – им ги украле влезните врати на станарите од неколку згради

Приведени крадци од Тетово

Ана Ололовска

Полицијата го расчисти случајот со тепање на куче во радовишко од објавено видео на социјалните мрежи

Ана Ололовска

Приведено лице од гостиварско за издржување затворска казна

Ана Ололовска

Приведен крадец од Велес, следува поднесок

Ана Ололовска