Приведено лице барано по потерница

Од:

Денеска попладне, во 16 часот во село Банско, на локален пат за село Свидовица, струмичко, полициски службеници од Оперативен тим потраги при СВР Скопје го лишиле од слобода 53-годишниот С.К. од Скопје, извести МВР.

dobivaj vesti na viber

– Тој бил баран по Централна потерница од Основен кривичен суд Скопје за издржување казна затвор од 18 месеци за сторено кривично дело “кражба” по член 235 од Кривичниот законик, соопшти МВР.

Лицето ќе биде спроведено во надлежната казнено-поправна установа за издржување на казната.

Би можело да ве интересира

Германскиот претседател доаѓа во Скопје, два дена посебен режим на сообраќај

Измамник прави „пепел“ низ Скопје: Лажниот Дејан сотре десетици угостители

Кристијан Ландов

Лишени од слобода крадци во Скопје, одземеното вратено на оштетениот

Ана Ололовска

Пронајдени дрога и пиштол, лишен од слобода дилер

Ана Ололовска

Приведен дилер, пронајдена дрога во Скопје

Ана Ололовска

Приведени крадци фатени на дело во Скопје

Ана Ололовска