Приведени тетовец и гостиварец за издржување на затворски казни

Од:

МВР информира дека вчера, полициски службеници на СВР Тетово ги привеле тетовецот Б.И. и гостиварецот А.С. за издржување на затворска казна во затворот во Тетово.

– Вчера (24.05.2023) околу 15.00 часот, полициски службеници на СВР Тетово го привеле 49-годишниот тетовец Б.И.. Тој се барал со судска наредба за издржување затворска казна во Казнено-поправната установа Затвор „Тетово“ во Тетово, а набргу бил спроведен во установата, известуваат од полицијата.

Нешто подоцна, околу 16.20 часот полициски службеници на СВР Тетово-Одделение за внатрешни работи Гостивар, со судска наредба, го привеле и 35-годишниот гостиварец А.С. за издржување затворска казна во Казнено-поправната установа Затвор „Тетово“ во Тетово.

И А.С. бил спроведен во оваа установа за издржување на затворската казна.

Би можело да ве интересира

Граѓани добивале покани за суд за дела како порнографија и педофилија: МВР предупреди дека е измама

Орце Костов

Студенти од Таџикистан и Пакистан се степале во Тетово

А1он

Пронајден француски државјанин, кој во Франција бил пријавен за исчезнат

А1он

Командири му платиле по 2.000 евра на затвореник кој ги измамил ветувајќи им унапредување: Вонреден надзор во Идризово

Орце Костов

Контроли во угостителски објекти: Се точи алкохол на малолетници, пронајдена марихуана

А1он

Претрес во Куманово, пронајдена дрога, приведено едно лице

А1он