Приведени пет лица од Гостивар кај кои е пронајденo марихуана и кокаин

Од:

Полицијата приведе пет лица од Гостивар кај кои е пронајдена марихуана и кокаин.

МВР денеска соопшти дека полициски службеници од Надворешната канцеларија за криминалистички работи Гостивар синоќа околу 22.45 часот лишиле пет лица од слобода на возраст од 18 до 21 година, кај кои е пронајдена марихуана.

На 13.07.2019 во 3.10 часот, информираат од МВР, исто така лишени од слобода се 17 годишник и 25 годишник кај кои е пронајден кокаин.

По документирање на случаите ќе бидат поднесени соодветни поднесоци.

Би можело да ве интересира

Извршен увид на сообраќајката во која загина мигрант, се трага по возачот на „фолксвагенот“

Ана Ололовска

Кривична пријава за поранешен извршител од Штип

Ана Ололовска

ВИДЕО: Германски државјанин уапсен на Шапка за набавка на 700 килограми кокаин

Ана Ололовска

Четворица од 13 мигранти повредени во сообраќајката синоќа пренесени на Скопските клиники

Ана Ололовска

Еден загинат, 11 мигранти во болница во Кавадарци по сообраќајката на автопатот Демир Капија-Неготино

Татјана Ташкова

Обвинителството бара куќен притвор за скопјанец кај кој се пронајдени 73 куршуми