Приведени малолетнички што краделе во Тетово, одземеното вратено на сопственикот

Од:

Полициски службеници од СВР Тетово вчера во 18:15 часот во трговски центар на улица „Маршал Тито“ во Тетово, привеле две малолетнички од Тетово и тетовско Селце.

Како што информираат од МВР, малолетничките биле фатени при извршување кражба во продажен објект.

Украденото било вратено на сопственикот, а малолетничките биле задржани во полициска станица. По целосно документирање на случајот, против нив ќе биде поднесена соодветна пријава.

Би можело да ве интересира

Граѓани добивале покани за суд за дела како порнографија и педофилија: МВР предупреди дека е измама

Орце Костов

Студенти од Таџикистан и Пакистан се степале во Тетово

А1он

Пронајден француски државјанин, кој во Франција бил пријавен за исчезнат

А1он

Командири му платиле по 2.000 евра на затвореник кој ги измамил ветувајќи им унапредување: Вонреден надзор во Идризово

Орце Костов

Контроли во угостителски објекти: Се точи алкохол на малолетници, пронајдена марихуана

А1он

Претрес во Куманово, пронајдена дрога, приведено едно лице

А1он