Приведени лица барани со потерници во гостиварско

Од:

Вчера, во 10.30 часот во селото Горна Бањица, гостиварско, полициски службеници на СВР Тетово – Одделение за внатрешни работи Гостивар го привеле 49-годишниот Д.Ш. од Горна Бањица, извести МВР.

dobivaj vesti na viber

„За него била издадена судска наредба, со која се барал за издржување на затворска казна. Тој бил спроведен во Казнено-поправната установа Затвор Тетово за издржување на казната.

На 01.07.2022 во 11.30 часот во Гостивар, полициски службеници на СВР Тетово – Одделение за внатрешни работи Гостивар го привеле М.Н.(45) од Гостивар. За него била издадена судска наредба, со која се барал за издржување на затворска казна. Тој бил спроведен во Казнено-поправната установа Затвор Тетово за издржување на казната“, соопшти МВР.

„На 01.07.2022 во 15.00 часот во Гостивар, полициски службеници на СВР Тетово – Одделение за внатрешни работи Гостивар ја привеле М.Н.Т.(36) од Гостивар. За неа била издадена судска наредба, со која се барала за издржување на затворска казна. Таа била спроведен во Казнено-поправната установа Затвор Идризово за издржување на казната“, се наведува во соопштението на МВР.

Би можело да ве интересира

Фатен крадец при извршување на кривично дело

Ана Ололовска

Претрес во Битола, приведен дилер на хероин

Ана Ололовска

Приведен крадец во Штип, расчистени две кривични дела

Ана Ололовска

„Сканија“ со 49 мигранти излета од патот кај село Марвинци, возачот избегал

Ана Ололовска

Приведено лице од Неготино, неколку часа претходно одзело возило на скопјанец

Ана Ололовска

Приведено лице од скопско, предизвикало пожар на отворен простор

Ана Ололовска