Приведени крадци во Струга, одземеното пронајдено

Од:

Вчера во 09.45 часот во Струга, полициски службеници од ОВР Струга ги лишиле од слобода 37-годишниот Д.У. од Струга и 46-годишниот Е.П. од Куманово, извести МВР.

– Тие се сомничат дека извршиле „тешка кражба“ во куќа во струшката населба Плитишта, при што одзеле повеќе предмети. Одземеното било пронајдено при преглед кај нив и при претрес, извршен со судска наредба, во домот на Д.У. во Струга, велат од МВР.

Лицата биле задржани во полициска станица и по целосно документирање на случајот против нив ќе биде поднесена соодветна пријава.

Би можело да ве интересира

Граѓани добивале покани за суд за дела како порнографија и педофилија: МВР предупреди дека е измама

Орце Костов

Студенти од Таџикистан и Пакистан се степале во Тетово

А1он

Пронајден француски државјанин, кој во Франција бил пријавен за исчезнат

А1он

Командири му платиле по 2.000 евра на затвореник кој ги измамил ветувајќи им унапредување: Вонреден надзор во Идризово

Орце Костов

Контроли во угостителски објекти: Се точи алкохол на малолетници, пронајдена марихуана

А1он

Претрес во Куманово, пронајдена дрога, приведено едно лице

А1он