Приведени крадци во Скопје, одземеното вратено на сопственикот

Од:

Вчера вечер околу 23.45 часот на булевар „АСНОМ“ во Скопје, полициски службеници од ЕВР Аеродром и Драчево ги лишиле од слобода 31-годишниот Е.К. и 24-годишниот Н.К., двајцата од Скопје, извести МВР.

– Тие се сомничат дека на истиот булевар со употреба на сила и алат отвориле возило „фолксваген кеди“ со скопски регистарски ознаки и од него одзеле предмет, а се обиделе да го одземат и возилото. Одземеното било пронајдено и вратено на сопственикот, а лицата биле задржани во полициска станица и по целосно документирање на случајот против нив ќе биде поднесена соодветна пријава, соопшти МВР.

Исто така, по преземени мерки било констатирано дека двајцата биле на издржување казна затвор во Казнено-поправната установа Затвор Идризово и до 09.06.2023 користеле отсуство.

Би можело да ве интересира

Граѓани добивале покани за суд за дела како порнографија и педофилија: МВР предупреди дека е измама

Орце Костов

Студенти од Таџикистан и Пакистан се степале во Тетово

А1он

Пронајден француски државјанин, кој во Франција бил пријавен за исчезнат

А1он

Командири му платиле по 2.000 евра на затвореник кој ги измамил ветувајќи им унапредување: Вонреден надзор во Идризово

Орце Костов

Контроли во угостителски објекти: Се точи алкохол на малолетници, пронајдена марихуана

А1он

Претрес во Куманово, пронајдена дрога, приведено едно лице

А1он