Приведени крадци од Тетово

Од:

Вчера околу 12.45 часот на улица „Струшка“ во Тетово, полициски службеници на СВР Тетово ги лишиле од слобода 56-годишниот К.З. и 53-годишниот И.З. од Тетово, извести МВР.

– Тие се сомничат дека околу 12.15 часот на улица „Маршал Тито“ во Тетово одзеле паричник од 38-годишната Ш.Е. од гостиварско Врањовце, соопшти МВР.

Двајцата биле задржани во Полициската станица Тетово и по целосно документирање на случајот, ќе биде поднесена соодветна пријава.

Би можело да ве интересира

Обвинителството чека извештај за претресите во Идризово, официјална потврда за ископаните тунели се уште нема

МВР: Три кривични пријави за полицаец од Крушево

Тројца приведени за пожарот во Универзална сала

Катерина Ѓуровски

Дали Муареми бил уапсен во Дубаи, па пуштен на слобода – Официјални информации се уште нема

Александар Тодески

Автомобил излета од патот Тетово – Попова Шапка, загина возачот, 80 годишен Австриец

Анита Петровска Рајковиќ

СДСМ: Бруталното апсење на новинарот Салиу потврдува дека нема промена, ДПМНЕ е режимска партија