Приведени две лица во Тетовско барани со потерница

Од:

Полициски службеници на СВР Тетово-Одделение за внатрешни работи Тетово вчера привеле две лица кои требало да издржуваат затворска казна.

Како што денеска информираа од МВР, вчера околу 17.30 часот, го привеле Р.Б.(27), од долнореканско Врбјане, кој се барал за издржување затворска казна за сторено кривично дело „тешка кражба“.

Тој бил спроведен во казнено-поправната установа Затвор „Тетово“ во Тетово за издржување на казната.

Полициски службеници на СВР Тетово вчера во 11.40 часот го привеле и 48-годишниот тетовец Х.Ф., осуден на затворска казна за сторено кривично дело „напад врз службено лице при вршење работи на безбедноста“. Х.Ф. е спроведен во Казнено-поправната установа Затвор Тетово за издржување на казната.

Би можело да ве интересира

Приведен крадец од скопско, расчистени четири тешки кражби

Ана Ололовска

Приведен струмичанец бегалец од затворот Идризово

Ана Ололовска

Приведени двајца тетовци, еден баран со потерница за издржување затвор, а друг за уцена

Во Центар казнети 68 возачи

Во МВР заразени со коронавирус се 344 вработени, најголем дел се во БЈБ

Кристијан Ландов

ВИДЕО: Полицијата казни 722 граѓани за неносење маски

Ландов