Приведени две лица во Тетово барани со потерница за издржување затворски казни

Од:

Вчера попладне, во 11.30 и во 13.50 часот во Тетово, по судска наредба, полициски службеници од СВР Тетово ги привеле 37-годишниот А.Б. и 26-годишниот Р.Р., двајцата од Тетово, за издржување на затворска казна, извести МВР.

dobivaj vesti na viber

Тие биле предадени во Казнено-поправната установа Затвор Тетово за издржување на казната.

Би можело да ве интересира

Приведени двајца крадци во Штип, следува кривична пријава

Ана Ололовска

Приведено лице во Кичево за издржување затворска казна

Ана Ололовска

Приведени двајца разбојници во Скопје

Ана Ололовска

Приведенo лице во Прилеп за издржување затворска казна

Ана Ололовска

Приведени четири лица од гостиварско за издржување затворски казни

Ана Ололовска

Приведени крадци, фатени при извршување на кривичното дело

Ана Ололовска