Приведени две лица од Дебар кај кои се пронајдени 20-тина килограми марихуана

Од:

Тетовската полиција приведе две лица од Дебар откако во возилото со кое се превезувале се откриени 20-тина килограми марихуана.

– Попладнево, околу 17 часот, на улица „Илинденска“ во Тетово, полициски службеници запреле патничко моторно возило „Мерцедес“ со скопски регистерски ознаки во кое се превезувале две лица. Возилото го управувал 21-годишник, а како совозач бил 27-годишник, двајцата од Дебар. При нивен и преглед на возилото биле пронајдени 20-тина килограми марихуана. Лицата се лишени од слобода и задржани во Полициската станица Тетово за натамошна постапка, информираше портпаролот на СВР Тетово Марјан Јосифовски.

Возилото е одземено за вештачење, додека увидните активности се уште се во тек.

Би можело да ве интересира

Воз прегази скопјанец на пругата пред надвозникот кај булевар „Србија“

Ана Ололовска

Загина пешак во Скопје, повредени уште 14 лица во сообраќајки

Ана Ололовска

Во село Зовиќ пронајдена граната од Првата светска војна

Ана Ололовска

ЈО поднесе обвинение за ќерката која ја задави мајка си во Карпош

Ана Ололовска

Притвор и истражна постапка за пиштолџијата од скопско Бојане

Ана Ололовска

Со „кавасаки“ удрил во полицаец во скопски Хиподром

Ана Ололовска