Приведени двајца разбојници од Скопје

Од:

Вчера полициски службеници од Полициската станица Центар и од Единицата за интервентна полиција при СВР Скопје ги лишиле од слобода 42-годишниот С.М. и 20-годишниот Е.М., двајцата од Скопје, извести МВР.

– Тие се сомничат дека претходно извршиле кривично дело „разбојништо“, при што од З.С.(19) од Скопје, одзеле пари. Притоа, кај С.М. биле пронајдени одземените пари и ќе бидат вратени на сопственикот, соопшти МВР.

Двете лица се задржани во полициска станица и во координација со Јавен обвинител, по целосно документирање на случајот против нив ќе биде поднесен соодветен поднесок.

Би можело да ве интересира

Претрес во Гостивар, пронајден кокаин

Ана Ололовска

Малолетно девојче повредено од дефектолог од Скопје

Ана Ололовска

Маж од Тетово пукал кон двајца скопјани на автопатот Тетово-Скопје

Ана Ололовска

Приведен крадец, следува пријава против него и лицата кои му помагале

Ана Ололовска

Приведен скопјанец, се обидел да подигне брз кредит со фалсификувана лична карта

Ана Ололовска

При петрес во Струмица пронајден опиум, приведено едно лице

Ана Ололовска