Приведени двајца криминалци, поднесена кривична пријава, одземеното вратено на сопствениците

Од:

Вчера, полициски службеници од Полициската станица Штип ги лишиле од слобода С.Е.(19) и С.М.(18), двајцата од Штип. Тие се сомничат дека во периодот од 02.00 до 03.00 часот физички го нападнале О.Ј.(21) од Штип во неговиот дом и одзеле накит и други предмети, извести МВР.

dobivaj vesti na viber

– Исто така, тие се сомничат дека на 21.09.2022 од домот на М.М.(36) од Штип одзеле личен предмет. Од нив биле одземени предмети кои потекнуваат од ова и други кривични дела и биле вратени на сопствениците, соопшти МВР.

Лицата биле приведени во полициска станица и по целосно документирање на случајот против нив е поднесена кривична пријава и тие се изведени пред судија на претходна постапка.

Би можело да ве интересира

Германскиот претседател доаѓа во Скопје, два дена посебен режим на сообраќај

Измамник прави „пепел“ низ Скопје: Лажниот Дејан сотре десетици угостители

Кристијан Ландов

Лишени од слобода крадци во Скопје, одземеното вратено на оштетениот

Ана Ололовска

Пронајдени дрога и пиштол, лишен од слобода дилер

Ана Ололовска

Приведен дилер, пронајдена дрога во Скопје

Ана Ололовска

Приведени крадци фатени на дело во Скопје

Ана Ололовска