Приведени двајца крадци во Штип, следува кривична пријава

Од:

Вчера во 14.25 и во 20.30 часот на улицата „Генерал Михајло Апостолски“ и на улицата „Широк Дол“ во Штип, полициски службеници од СВР Штип ги лишиле од слобода 29-годишниот Д.А. и 20-годишниот Е.М., двајцата од Штип, велат од МВР.

dobivaj vesti na viber

– За лицата постои основано сомнение дека извршиле повеќе кривични дела „кражба“ и „тешка кражба“, предвидени по член 236 и член 235 од Кривичниот законик, соопшти МВР.

По целосно документирање на случаите против нив ќе бидат поднесени соодветни пријави.

Би можело да ве интересира

Фатен крадец при извршување на кривично дело

Ана Ололовска

Претрес во Битола, приведен дилер на хероин

Ана Ололовска

Приведен крадец во Штип, расчистени две кривични дела

Ана Ололовска

„Сканија“ со 49 мигранти излета од патот кај село Марвинци, возачот избегал

Ана Ололовска

Приведено лице од Неготино, неколку часа претходно одзело возило на скопјанец

Ана Ололовска

Приведено лице од скопско, предизвикало пожар на отворен простор

Ана Ололовска