Приведени двајца крадци, одземените пари вратени на сопственичката

Од:

Вчера попладне во 14.20 часот на подрачјето на Центар во Скопје, полициски службеници од Единицата за внатрешни работи Центар и Бит Пазар ги лишиле од слобода 21-годишниот Р.Р. и 32-годишниот Џ.Р., двајцата од Скопје, извести МВР.

– Тие се сомничат дека одзеле пари од возило „цитроен“ со скопски регистарски ознаки, сопственост на З.Д.С.(47) од Скопје, кое истиот ден било оставено за чистење во автопералницата во која работеле, соопшти МВР.

Лицата биле задржани во полициска станица и во службен разговор го признале делото. Парите биле пронајдени и вратени на сопственичката, а за случајот бил запознаен Јавен обвинител. По целосно документирање на случајот против нив ќе биде поднесена соодветна пријава по член 235 од Кривичниот законик.

Би можело да ве интересира

Приведени двајца разбојници од Скопје

Ана Ололовска

Полициска акција во 272 локали и казина, приведени лица за дрога и оружје

Ана Ололовска

19-годишна кичевчанка пријавила напад од таксист

Ана Ололовска

39-годишен скопјанец пронајден мртов во викендичка во село Чучер

Ана Ололовска

Контроли во угостителски објекти, констатирани осум прекршоци

Ана Ололовска

Уапсен скопјанец, нападнал струмичанка, а потоа ја затворил во својот стан

Ана Ололовска