Приведени двајца крадци од Косово, фатени на дело во Кочани, украденото вратено на сопствениците

Од:

Вчера во Кочани, полициски службеници од Полициската станица Кочани ги лишиле од слобода 54-годишниот Б.А. и 63-годишниот С.С., двајцата од Република Косово, извести МВР.

dobivaj vesti na viber

– Тие биле затекнати и фатени на Градскиот пазар во Кочани при извршување „тешки кражби“ на дрзок начин, односно при одземање пари и други предмети од чанти на неколку лица, соопшти МВР.

Одземените предмети биле пронајдени и вратени на сопствениците, а лицата биле приведени во полициска станица и по целосно документирање на случајот ќе биде поднесена соодветна пријава.

Би можело да ве интересира

Претрес во гостиварско, приведен дилер

Ана Ололовска

Приведен дилер во центарот на Скопје

Ана Ололовска

Приведен криумчар на мигранти

Ана Ололовска

Приведен прилепчанец баран со потерница

Ана Ололовска

(ВИДЕО) МВР уапси Пакистанец кој убил 17-годишна девојка од Грција

Горан Наумовски

Кривична пријава против полицаец за примање поткуп