Приведена скопјанка за издржување на затворска казна

Од:

Полициски службеници од Единицата за интервентна полиција при СВР Скопје синоќа во 22:10 часот на кеј „Димитар Влахов“, врз основа на судска наредба, ја лишиле од слобода скопјанката Ш.М.(27).

Како што соопшти МВР, Ш.М. била барана за издржување на казна затвор во траење од три години за сторено кривично дело „тешка кражба“.

Лицето е спроведено во Казнено-поправната установа Идризово за издржување на казната.

Би можело да ве интересира

Приведени крадци фатени на дело

Ана Ололовска

Пронајдена марихуана, приведени три лица

Ана Ололовска

129 санкции за возење под дејство на алкохол

Ана Ололовска

Приведен дилер во Скопје

Ана Ололовска

247 санкции за брзо возење

Ана Ололовска

Три лица без сертификат затекнати во угостителски објект во Миравци

Ана Ололовска