Приведен скопјанец за издржување затворска казна

Од:

Денеска во Скопје, полициски службеници од СВР Скопје – Одделението за криминалистички работи Центар и Бит Пазар – тим потраги го лишиле од слобода 69-годишниот И.Љ. од Скопје. Тој бил баран со централна потерница од Основен кривичен суд Скопје за издржување затворска казна, извести МВР.

dobivaj vesti na viber

Лицето ќе биде спроведено во надлежната казнено-поправна установа за издржување на казната.

Би можело да ве интересира

Приведени разбојници на подрачје на Бит Пазар

Ана Ололовска

Приведен крадец во Скопје

Ана Ололовска

ВИДЕО: Приведен измамник кој лажел повозрасни лица за да им изнуди пари

Ана Ололовска

Приведен дилер во Охрид, пронајдена дрога

Ана Ололовска

Приведени дрвокрадци во ресенско

Ана Ололовска

ВИДЕО: Запленети над 200 метри кубни бесправно исечени дрва, кривични пријави за пустошење на шума и кражба

Ана Ололовска