Приведен скопјанец, пронајдено оружје

Од:

Полициски службеници од СВР Скопје вчера во 09.00 го лишиле од слобода З.Д(49) од Скопје затоа што при претрес во неговиот дом, извршен со судска наредба, биле пронајдени и одземени 10 куршуми, еден ловен патрон, една пушка модел „маузер“, пиштол „застава“ со две рамки, ловечка пушка „баикал“, 385 куршуми калибар 9 милиметри, 151 куршуми 3 х 57 и 102 куршуми калибар 7х9.

Од МВР денеска соопштија дека тој бил приведен во полициска станица и по целосно документирање на случајот против него ќе биде поднесена соодветна пријава.

Би можело да ве интересира

Приведен жител на Боговиње откако со оружје се заканувал поради расправија во сообраќајот

Ана Ололовска

Двајца приведени во тетовска Брвеница откако дома им се најдени дрога и оружје

Ана Ололовска

Уапсени две лица од Косово за пукањето во полицаецот во Ѓорче

Ана Ололовска

Приведени странски државјанки кои забавувале гости во угостителски објект во тетовско

Ана Ололовска

Приведен дилер од Скопје, пронајдена дрога

Ана Ололовска

Полицаец застрелан во Ѓорче, во него пукал напаѓач од „Голф“ во движење

Жарко Настоски