Приведен скопјанец по распишана централна потерница

Од:

Полициски службеници од СВР Скопје вчера во 15 часот на улицата „Браќа Чакреви“ го лишиле од слобода 55-годишниот С.Д. од Скопје. Тој бил баран по централна потерница за издржување казна затвор за сторено кривично дело.

dobivaj vesti na viber

Лицето, како што соопшти денеска МВР, било спроведено во Казнено-поправната установа Затвор Скопје за издржување на казната.

Би можело да ве интересира

Бебе киднапирано во ГТЦ, со такси однесено во Ѓорче Петров

Кристијан Ландов

Претрес во Пехчево, пронајдени дрога и пиротехника

Ана Ололовска

Приведени две лица во Битола поради предизвикување општа опасност

Ана Ололовска

Приведени крадци во Битола, одземеното вратено на сопственикот

Ана Ололовска

Фатен крадец при извршување на кривично дело

Ана Ололовска

Претрес во Битола, приведен дилер на хероин

Ана Ололовска