Приведен скопјанец кој се сомничи за физички напад

Од:

Полициски службеници од Единицата за насилен криминал при СВР Скопје вчера извршиле службен разговор со 24-годишниот П.К. од Скопје кој се сомничи дека во саботата физички ја нападнал 21-годишната М.К.

Од МВР денеска информираа дека по целосно расчистување и документирање на случајот, против него ќе биде поднесена соодветна кривична пријава.

Би можело да ве интересира

Претрес во Гостивар, пронајден кокаин

Ана Ололовска

Малолетно девојче повредено од дефектолог од Скопје

Ана Ололовска

Маж од Тетово пукал кон двајца скопјани на автопатот Тетово-Скопје

Ана Ололовска

Приведен крадец, следува пријава против него и лицата кои му помагале

Ана Ололовска

Приведен скопјанец, се обидел да подигне брз кредит со фалсификувана лична карта

Ана Ололовска

При петрес во Струмица пронајден опиум, приведено едно лице

Ана Ололовска