Приведен скопјанец баран со потерница

Од:

Полициски службеници од ЕВР – ОКР Ѓорче Петров вчера во 16.40 часот го привеле Ј.Ч. (41) во Скопје за издржување казна затвор.

МВР денеска информира дека лицето е спроведено во КПУ Затвор Скопје.

Би можело да ве интересира

Приведен крадец од скопско, расчистени четири тешки кражби

Ана Ололовска

Приведен струмичанец бегалец од затворот Идризово

Ана Ололовска

Приведени двајца тетовци, еден баран со потерница за издржување затвор, а друг за уцена

Во Центар казнети 68 возачи

Во МВР заразени со коронавирус се 344 вработени, најголем дел се во БЈБ

Кристијан Ландов

ВИДЕО: Полицијата казни 722 граѓани за неносење маски

Ландов