Приведен скопјанец баран со потерница за издржување затворска казна

Од:

Денеска во 09:50 часот на улицата „Христо Татарчев” во Скопје, полициски службеници од Оперативен тим потраги при СВР Скопје го лишиле од слобода 34-годишниот Б.Б. од Скопје, информира МВР.

Тој бил баран по централна потерница од Основен кривичен суд Скопје за издржување затворска казна за сторено кривично дело по член 130 од Кривичниот законик, соопшти МВР.

Лицето ќе биде спроведено во казнено-поправна установа за издржување на казната.

Би можело да ве интересира

Приведено лице за доиздржување на затворска казна

Ана Ололовска

Приведен скопјанец за издржување затворска казна

Ана Ололовска

Приведено лице од Скопје за издржување затворска казна

Ана Ололовска

Приведен криминалец баран со потерница за казна затвор од три години

А1он

Претрес во Неготино, пронајдени стебла канабис, приведено едно лице

А1он

Полицијата работи, но за пет убиства од минатите три години во Скопје сторителите не се откриени

Кристијан Ландов