Приведен скопјанец баран со потерница за издржување казна затвор

Од:

Полицијата синоќа го привела 27-годишниот Н.Н. од Скопје кој се барал со потерница за издржување казна затвор во траење од една година и шест месеци.

-На 24.11.2020 во 19.40 часот на бул. „8 Септември“ од полициски службеници од СВР Скопје приведен е Н.Н.(27) од Скопје, кој се барал со потерница за издржување казна затвор од една година и шест месеци. Лицето е спроведено во Казнено поправна установа„Идризово“ за издржување на казната, соопшти денеска МВР.

Би можело да ве интересира

Од 50 на 97 се искачи бројот на приведени илегалци кои работеле како градежници кај Стара железничка

Приведени 50 странски градежници, работеле непријавени кај Стара железничка

Ана Ололовска

Затворен угостителски објект во Гостиварско поради непочитување на работното време

Ана Ололовска

Приведени двајца скопјани, пронајдени шест мигранти во возило

Ана Ололовска

Приведен скопјанец, пронајдено оружје

Ана Ололовска

Обвинителството се жали на условната казна за Зоран Ѓорѓевски