Приведен разбојник во Битола, спроведен за издржување на затворска казна

Од:

Денеска на улицата „Караорман” во Битола, полициски службеници од криминалистичката полиција при СВР Битола го лишиле од слобода 27-годишниот Е.А. од Кичево, извести МВР.

– Тој се барал по наредба од Основен суд Кичево за издржување на казна затвор за извршено кривично дело „разбојништво“, казниво по чл.237 од Кривичниот законик, кое го сторил во текот на 2022 година, соопшти МВР.

Лицето е спроведено во Казнено-поправна установа Затвор Битола за издржување на затворската казна.

Би можело да ве интересира

Уапсени нелегални менувачи на пари во Струмица

Ана Ололовска

Приведен крадец во Скопје, фатен на дело

Ана Ололовска

(ВИДЕО) Уапсени кумановци и кратовци, криумчари на мигранти: Биле дел од меѓународна група, им земале од 2000 до 4000 евра

Спасовски од Штип: Граѓаните ми посочија за одредени криминални активности во некои институции

Орце Костов

Лудуваат на автопат: На Скопје-Тетово возеле со 227 и со 214 километри на час

Кражба во казино во Скопје, физички нападнат вработен во обезбедувањето

Ана Ололовска