Приведен прилепчанец за издржување казна затвор од шест години и пет месеци

Од:

Денеска во 12.30 часот во Прилеп, полициски службеници од СВР Битола – Полициска станица Прилеп го лишиле од слобода 35-годишниот Д.С. од Прилеп, извести МВР.

dobivaj vesti na viber

– Тој бил баран по распишана потерница за издржување казна затвор од шест години и пет месеци за сторено кривично дело по член 123 од Кривичниот законик, соопшти МВР.

Лицето ќе биде спроведено во Казнено – поправната установа Затвор Прилеп за издржување на казната.

Би можело да ве интересира

Измамник прави „пепел“ низ Скопје: Лажниот Дејан сотре десетици угостители

Кристијан Ландов

Лишени од слобода крадци во Скопје, одземеното вратено на оштетениот

Ана Ололовска

Пронајдени дрога и пиштол, лишен од слобода дилер

Ана Ололовска

Приведен дилер, пронајдена дрога во Скопје

Ана Ололовска

Приведени крадци фатени на дело во Скопје

Ана Ололовска

Пронајдена дрога во Битола, двајца уапсени

Ана Ололовска