Приведен прилепчанец баран со потерница

Од:

Денеска полициски службеници од Полициска станица Прилеп го лишиле од слобода 37-годишниот Д.С. од Прилеп за кого била распишана меѓународна потерница заради издржување на казна затвор во траење од 10 месеци за сторено кривично дело од чл.236 ст.1 од КЗ, извести МВР.

dobivaj vesti na viber

Тој ќе биде спроведен во КПУ Идризово – Скопје.

Би можело да ве интересира

МВР влезе во златарниците: Одземени над 10 килограми злато поради незаконско работење

А1он

Вработени во јавно претпријатие во Ѓорче се тепале на паркинг

А1он

Кривична пријава против скопјанка за даночно затајување

Ана Ололовска

Приведен скопјанец за издржување затворска казна

Ана Ололовска

Приведен разбојник од Штип

Ана Ололовска

Приведен малолетник од Битола, осомничен за сторени повеќе кривични дела

Ана Ололовска